Cyklovýlet Bratislava - Gabčíkovo

Autor: Jana Čačaná | 22.8.2019 o 20:57 | Karma článku: 1,42 | Prečítané:  251x

Ak chcete urobiť viac ako len malý cyklovýlet, užiť si ticha, kormoránov, čajok či lodí je táto cesta, z Bratislavy do Gabčíkova ako stvorená. A aby to bolo dokonalé, vymodlite si bezvetrie. Nám sa to podarilo.

15.augusta bolo ideálne počasie. Takmer bezvetrie, v predpovedi žiadne prehánky ani dážď. Teplota do 27 ˚C.

Výlet do Gabčíkova začína ráno o 8.00 spod Starého mosta. Cyklistický smerovník nám hlási 48.8 km. To bude fuška. Nejdeme rýchlo, máme na to celý deň. Po cca 15 km pri odbočke Čunovo pokračujeme rovno, kde sa asi po 600m otáčame, keďže omylom zablúdime až k maďarskej hranici.Chýba jasné značenie, kam máme ako cyklisti pokračovať.

Po prejdeni okolo Areálu vodných športov, sa dostávame na neoficiálnu cyklocestu, kde už chýba akékoľvek značenie, čo je škoda. Pri Dunaji sa totiž začína nudná časť šliapania do pedálov. Zato obrazy priamo z Dunaja stoja za to. Čajky sediace na zvodidlách, zadky labutí potápajúcich sa za potravou, či kormorány sušiace krídla na polenách stromov, plaviacich sa na hladine.

Zhruba medzi 30 až 35 km sa nachádzame pri kompe Kyselica - Vojka, ktorá je že spestrením nielen pre turistov, ale aj deti. Premáva bezplatne každú polhodinu vo vyťažených časoch. Na moje prekvapenie čaká v rade na ňu dosť veľa áut. Nevýhoda pre cyklistov je, že nástupné miesto na kompu križuje chodník a je potrebné rampu, ktorá stojí v ceste podliezť alebo obísť.

Po chvíli vidíme už vežu Gabčíkova. Pred sebou máme posledný úsek. Po 3.5 hodine a 53 km sme dosiahli náš cieľ. Ideálne poveternostné podmienky hlási aj riadiaca veža.

V Gabčíkove momentálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia, takže jedna komora je v oprave a funguje iba druhá. Navyše pribudol vysutý sklenený balkón ako atrakcia pre turistov.

Oddýchneme si v blízkej reštaurácii Nimród, kde ponúkajú veľmi chutné a čerstvé jedlá. Keďže sa nevieme napojiť na cyklochodník priamo pri vodnom diele (resp. dá sa to len vďaka zákazu) vyrazíme do obce Baka, kde už vedie prípojka priamo na hrádzu. Počasie nám stále praje - vietor minimálny a aj ten nám pomáha v šľapaní, občas mrak. 

Pri kompe Vojka - Kyselica využívame možnosť občerstvenia a doplnenia tekutín a pokračujeme ďalej. Pri Šamoríne míňame veľký športový komplex X-bionic center. Onedlho sa pred nami už ukazuje naše hlavné mesto, prechádzame pozdĺž Slovnaftskej a pod Prístavným mostom až k zaparkovanému autu.

Ukazovateľ ukazuje 104.5 km a čas 16:56.

Ak máte radi bicyklovanie a nie ste profesionál, prosím inšpirujte sa jedinečným športovým zážitkom :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA SAMUELA MARCA

Prečo si Matovič zaslúži 5,01 percenta (píše Samo Marec)

Nemusíte ho mať radi, ale bez neho to asi nepôjde.

Ukončili vyšetrovanie vraždy Kuciaka a jeho snúbenice

Obhajoba dostala čas na oboznámenie sa so spisom.


Už ste čítali?